תילוע

תילוע

הדבקה בתולעים עלולה להתרחש ע"י בליעת צואה של חיה אחרת, אכילת פגרי חיות מתות או כתוצאה מבליעת פרעושים. הגורים נדבקים מאמם עוד בעודם ברחם, וביניקה.

חלק מהתולעים יכולות להדביק גם את האדם.

תולעים יכולות לגרום להקאות ושלשולים, ופעמים רבות למחלות חמורות ומסכנות חיים.

אנו ממליצים לתת טיפול מניעתי לחיית המחמד שלכם באופן שגרתי.

המרווחים בין הטיפולים תלויים בגורמים שונים: חיה בוגרת המטופלת שגרתית נגד פרעושים תסתפק בד"כ בתילוע אחת לחצי שנה. גורים לעומת זאת, הנוטים לטעום מהכל וכל הזמן (!) עלולים להזדקק לתילוע לעתים יותר תכופות.

אותה הקביעה נכונה גם לגבי חיות השוהות בתנאים סביבתיים ירודים, או שלהן נגיעות גבוהה בפרעושים.

אנו משתמשים במגוון חומרים בטוחים ויעילים, בעלי טווח פעולה רחב, ומתאימים לחיות השונות את הטיפול המתאים להן ביותר.

התקשרו אלינו בכל שאלה: 09-7446606

מידע נוסף בנושא תילוע

תולעים בכלבים וחתולים

תולעים בכלבים וחתולים בכלבים ישנם מספר סוגי תולעים, למעשה אנחנו מחלקים אותם ל-2 קבוצות עיקריות: תולעי מעיים ותולעת הוושט (תולעת [...]

שאלות ותשובות – תילוע

ישנם סימנים מובהקים להמצאות תולעים אצל חיית המחמד שלכם כמו מציאת תולעים באיזור פי הטבעת או בצואה הטרייה. ישנם גם סימנים פחות ברורים או חד משמעיים כמו צואה דמית או שלשול, שיכולים להיגרם גם מתולעים אבל גם ממחלות אחרות. לכן, כשאתם רואים סימנים אלה, כדאי לפנות לבדיקה אצל הרופא שלכם. ישנן תולעים שנמצאות במעי של חיית המחמד שלכם מבלי לגרום לה למחלה, אך לעומת זאת, אותה תולעת יכולה להדביק את האדם ולגרום למחלה, מכיוון שכך, אנו נוהגים לתת לחיות המחמד תילוע מניעתי באופן שגרתי. כנסו למאמר שלנו בנושא תילוע ובדקו מה התכנית המתאימה ביותר לחיית המחמד שלך
אכן אחת הסיבות לגירוי באזור האנוס יכולה להיות המצאות של תולעים שמחפשות את דרכן החוצה. תולעי הסרט למשל, מורכבות ממקטעים הנקראים פרוגלוטים. הפרוגלוטים הבוגרים מתמלאים ביצים ומתנתקים מהתולעת. מקטעים אלו יכולים לנוע, והם זוחלים מסביב לאנוס. תנועה זו גורמת לגירוד עז. כל שעליך לעשות הוא לדאוג לתלע את כלבך אחת לחצי שנה או שנה, בהתאם לתנאי הסביבה בה הכלב נמצא, ולנגיעות שלו בפרעושים, המהווים וקטור לתולעים. קיימות סיבות נוספות לגירוד בישבן, כמו למשל הצטברות נוזל בשקים האנאלים, ולכן מומלץ בכל מקרה להיוועץ ברופא טרם טיפול.
התשובה היא כן. ישנם מספר סוגים של תולעים שיכולים לגרום להופעה של דם בצואה. תולעי הקרס, למשל, מוצצות דם מהנימים שבדופן המעי וגורמות למופע של דם בצואה. תולעת השוט היא תולעת נוספת שבנגיעות גבוהה יכולה לתת מופע של שלשול דמי. עם זאת,אם ראית דם בצואה, כדאי לפנות לרופא המטפל בכדי לשלול סיבות נוספות שיכולות לגרום למופע זה. אם אכן יאובחן כלבך כנגוע בתולעים יבחר הרופא את הטיפול המתאים ביותר.
לידה הנהדרת ושאר אנשי הצוות הנחמדים, צימרמן מודה לך מקרב לב על שמצאת עבורו פתרון חלופי לזריקות ולכדורים נגד תולעים! האמפולות שהצעת לנו כחלופה טיפולית מאפשרת לנו לבצע את התילוע בזמן ובאפקטיביות, ובלי להלחיץ את החתול שלנו כלל!
סרגיי לבייב, צימרמן
צוות נהדר ואדיב, טוי מודה לכם מקרב לב על שהגעתם במיוחד בשבילו בשעות הקטנות של הלילה, כשהוא כאוב ועצוב. טיפולכם המסור ודרכי הנועם שלכם הקסימו את כולנו. טוי מוסר שכבר לא כואבת לו הבטן כלל, ושלהבא הוא מבטיח לבצע את כל התילועים בזמן!
ליברמן צחי, טוי
עבור למעלה