רפואה מונעת

רפואה מונעת

רפואה מונעת הינה מכלול טיפולים הניתנים לחיית המחמד שלך במטרה לשמור אותה בריאה ושמחה, ולמנוע ממנה ומהסביבה חולי וסבל.

הרפואה המונעת היא עבורנו השליחות החשובה ביותר במקצוע הווטרינריה, ואנו עושים כמיטב יכולתנו להסביר לכם איך להימנע ממחלות, ובונים למענכם תכניות בריאות שיקלו עליכם (גם כלכלית!) לבצע ביעילות ובזמן את כל הטיפולים המומלצים.

טיפולי מניעה מומלצים

רפואה מונעת

» חיסונים ותילועים שגרתיים, שמטרתם למנוע הדבקות של בעל החיים במחלה, ולהקטין התפשטות של מחלות, שחלקן מסכנות חיים ובלתי ניתנות לריפוי, וחלקן אף מדבקות לאדם.

» זריקה כנגד תולעת הפארק, במטרה למנוע את סכנת החיים הנובעת מהדבקות של בעל החיים בטפיל, ולהקטין את הנגיעות הסביבתית.

» טיפולי שגרה בפרעושים וקרציות, שמטרתם גם להקטין את הנזקים הנגרמים לחיית המחמד ולסובבים אותה, וגם למנוע הדבקה שלכם הבעלים.

» עיקורים וסירוסים, שמטרתם למנוע מחלות הקשורות למערכת המין, כגון גידולים או דלקות, ולצמצם נזקים הנגרמים עקב ריבוי חיות משוטטות ומחוסרות בית

» בדיקות וטיפולי חניכיים ושיניים.

» שיבוב חיית המחמד..

» ייעוץ וליווי לתזונה נכונה.

» ייעוץ וליווי בעל החיים המבוגר.

שאיפתנו כרופאים היא לצמצם ככל האפשר את מספר המקרים של החיות הנדבקות במחלות שניתן היה למנוע. כדי לבצע זאת, אנו משקיעים מאמצים רבים בהסברה, ובבניית תכניות בריאות  מניעתיות עבור חיית המחמד שלכם.

זאת אנחנו עושים תוך שימוש בענפים השונים של הרפואה המונעת, המפורטים לעיונכם באתר שלנו.

התקשרו אלינו בכל שאלה: 09-7446606

מידע נוסף בנושא רפואה מונעת

עיקור כלבה

עיקור הינו ניתוח בו מוסרים הרחם והשחלות. עיקור הוא ניתוח שיגרתי ושכיח הנעשה בהרדמה מלאה. כיום מומלץ לעקר בגיל חצי [...]

עיקור חתולה

עיקור הנו ניתוח שבו מוסרים הרחם והשחלות. למרות שמדובר בפרוצדורה שגרתית ושכיחה, יש לזכור כי זהו ניתוח הנעשה בהרדמה כללית [...]

סירוס כלב

סירוס הנו מונח המתייחס לניתוח בו מסירים את אשכיו של הכלב. הניתוח מבוצע בראש ובראשונה כדי למנוע בעיות בריאותיות בעתיד. [...]

דף מידע אחרי עיקור כלבה

כלבתכם עברה היום ניתוח עיקור, בניתוח הוסרו השחלות והרחם. ניתוח זה בוצע בהרדמה מלאה. בשעות הראשונות לאחר הניתוח כלבתכם עלולה [...]

שאלות ותשובות – רפואה מונעת

התשובה היא כן. לצערנו, לא מעטות הפעמים בהן אנו נתקלים בכלב שחוסן 3 פעמים בחיסון משושה ונדבק במחלת הפרוו. דבר זה יכול לקרות במקרה שהחיסון שניתן לכלב אינו אפקטיבי, או במקרה בו חיית המחמד לא מייצרת נוגדנים למחלה למרות החשיפה לאנטיגן.
חיסון יכול לאבד מיעילותו מסיבות שונות: במקרים בהם הוא לא נשמר בקירור, או במקרה שלא יוצר כהלכה.
חיית מחמד שלא מפתחת חסינות, ייתכן שנוגדנים ממערכת החיסון של אמה עדיין נמצאים בדמה, ולכן החיסון מושמד עם כניסתו לגוף. סיבה נוספת יכולה להיות שמערכת החיסון של החיה מדוכאת מסיבה זו או אחרת, ולכן החשיפה לאותם אנטיגנים בזריקת החיסון לא גורמת למערכת לגירוי הנדרש לייצור נוגדנים.בנוסף, ישנם גזעי כלבים הידועים בשל רגישותם למחלת הפרוו וירוס, כמו אמסטאף רוטווילר ודוברמן, ולהם ההמלצה היא לתת 4 חיסונים ולא 3.
במרכזים שלנו אנו עובדים עם החיסונים האיכותיים היקרים ביותר, ופועלים ע"פ ההמלצות של WSAVA (ארגון הווטרינריים העולמי) .
על תכניות החיסונים לכלבים וחתולים ניתן לקרוא במאמרים המצורפים כאן באתר.

ראשית כל, לפני שאתייחס לשאלה אם הכלב יכול להעביר מחלות לבני הבית, אומר כי אם הכלב שלך משלשל כבר יומיים, כדאי להביאו בכל מקרה לבדיקה במרפאה. בד"כ, במקרים של גסטרואנטריטיס קלים, השלשול מפסיק אחרי 48 שעות מעצמו. כאשר עובר זמן ממושך יותר או, לחילופין, אם השלשול מלווה בהקאות, צבעו שחור או אדום, הכלב מדוכא או כאוב, יש לחוש למרפאה.
אם להתייחס לשאלתך, ישנן תולעים העוברות מהכלב לאדם. טיפולים שגרתיים נגד תולעים בכלבך ושמירה על הגיינה תוך טיפול בצואת הכלב אמורה להקטין את הסיכוי להדבקה. להסברים בהרחבה על סוגי התולעים השונים ניתן לפנות למאמר על תולעים המצורף באתר.

סביר להניח שהכלב שלך סובל מכאבים באגן ואו במפרקים שונים בגוף. מהנתונים שנתת לי כאן עולים שני דברים חשובים: האחד, נראה כי הכלב סובל ממעט עודף משקל, והשני, הכלב נכנס לגיל הזהב.
הדבר הנכון לעשות במקרה זה הוא לשלול בעיות אחרות שיכולות לגרום לכלב להיות ירוד. עם הבאתו למרפאה, הווטרינר המטפל יבצע בדיקות מקיפות לכלב, הכוללות בדיקה פיזיקלית מקיפה ויסודית, בדיקות דם מלאות, וביצוע צילומי רנטגן לאגן, בניסיון לזהות שינויים ארטרוזים במפרקים. חשוב לציין כי ישנם כלבים שבצילומים עולים שינויים ניווניים מינוריים, ובכל זאת הכלב סובל מכאבים וצליעה קשה, ולעומת זאת ישנם כלבים שצילומי האגן שלהם מראים שינויים דרמטיים, והכלב רק מתקשה מעט לקום בבוקר על רגליו.
בסיום השלב האבחוני, ובמידה שאכן נשללו בעיות אחרות ונותרנו עם בעיות אגן ועודף משקל, הגישה הטיפולית שלנו מתחלקת לשניים: האחת, שיכוך כאבים לכלב במטרה להקל על סבלו והשנייה, טיפול בבעיה. זאת אנו עושים ע"י מתן מזון רפואי שדואג גם להפחתת משקל וגם סיכוך מפרקים. במקרים חמורים כמובן ניתן לשקול פתרונות כירורגיים.

לצוות המרפאה, תודה רבה על שליוויתם אותנו בכל מסכת הטיפולים שלנו כגורים! הקסמתם אותנו באדיבות שהפגנתם, ועזרתם לנו מאד עם המידע שנתתם לנו מעבר לטיפולים! נתראה בשנה הבאה!
אדם וייס, מיצי הכלב
לאורון וכל הצוות הנפלא! אנחנו מודים לכם על הטיפול המסור! זו היתה לנו פעם ראשונה שהחתול שלנו היה מחוץ לבית מחוץ לכלוב בתוך מרפאה ורגוע!!! 8 שנים הוא איתנו ומתמיד הוא קיבל את התילוע שלו בהזרקה, וזו היתה פעם ראשונה שראינו מישהו נותן לו כדור, ואותו כל כך שווה נפש בעניין.. תודה רבה ויישר כוח
שלומית יינון, גבריאל המשתולל
עבור למעלה