רפואה כללית

רפואה כללית

הרפואה הכללית מורכבת למעשה מתחומים רבים ומגוונים, ומיועדת למציאת ומתן פתרונות למגוון בעיות בתחומי הרפואה הפנימית.

הרפואה הכללית נעה מרפואה פנימית כללית ועד לתחומים הספציפיים השונים, כגון גסטרו-אנטרולוגיה, אורולוגיה, גינקולוגיה, ואנדוקרינולוגיה, כמו גם קרדיולוגיה, אופטלמולוגיה, דרמטולוגיה, רפואת שיניים, תזונה והתנהגות בעלי החיים.

רפואה כללית

תפקידנו הוא לנסות ולהבין ממה נגרמת חוסר הנוחות לבעל החיים, ואיך אפשר להקל עליו ולרפא אותו. האבחון כולל מספר שלבים: לקיחת היסטוריה מקיפה ונרחבת ע"י שיחה מעמיקה אתכם הבעלים ובדיקה פיזיקלית מלאה. במידת הצורך, יתבצעו בדיקות נוספות כגון בדיקות דם, צילומי רנטגן, סקירת אולטרסאונד, לקיחת ביופסיות וכד'. בסופו של התהליך, בונים תכנית לטיפול והמשך אבחון.

חיות שכבר מאובחנות אצלנו ומטופלות לאורך זמן, מקבלות מעקב מסודר, ואם יש צורך בשינוי של פרוטוקול הטיפול התרופתי, אנחנו עושים זאת אתכם ובצורה מבוקרת. דוגמאות למקרים הדורשים טיפול ממושך ומעקבים: מקרי עוויתות, חולים במחלות אנדוקרינולוגיות (תת פעילותפעילות יתר של בלוטת יותרת הכליה, בלוטת התריס, סכרת), בעלי חיים אלרגיים עם מופעים בעור ואו באוזניים, חולי לב וכליה ועוד.

התקשרו אלינו בכל שאלה: 09-7446606

מידע נוסף בנושא רפואה כללית

רעידות בכלבים

הינה כמה עובדות מעניינות על רעידות אצל כלבים: רעד הינו הפרעה תנועתית אשר לעיתים קשה לתאר וקשה לפענח מה מקורו. [...]

פריצת דיסק בכלבים

למה תמיד באמצע הלילה? למה מקרי חירום לא יכולים לקרות ככה סתם ב-10 בבוקר? השבוע קראו לי בבהלה למרפאה באמצע [...]

עין דובדבן Cherry eye

הקדמה : המושג הרפואי "cherry eye", מתייחס לצניחה של בלוטת הדמעות של העין/ של בלוטה המצויה בעפעף השלישי של הכלב. [...]

ליקוק רגל כפייתי

למרפאתנו נכנסה שרית עם ג'קי, גולדן רטריבר בן 6,  עם תלונה שבשבוע האחרון לא מפסיק ללקק את איזור פרק כף [...]

שאלות ותשובות – רפואה כללית

יכולות להיות סיבות רבות לצליעה, ומה שבטוח זה שאם כבר עברו מספר ימים והכלב עדיין לא דורך על הרגל מוטב לחוש למרפאה. הבעיות יכולות לנוע מחתך או קוץ בכף הרגל, ועד לפריקה או חלילה קריעה של רצועות כתוצאה מאיזושהי תנועה מהירה ולא מתוכננת. ביקור במרפאה יכלול בדיקה פיזיקלית מקיפה, ואם יתעורר חשד לבעיה אורטופדית כלשהי, לביקור יתווסף צילום רנטגן במטרה לזהות את האזור הפגוע.
עושה רושם שהחתול נשרט בעינו. זוהי פגיעה קשה וכואבת שיכולה להסביר גם את סירובו לאכול ולהתנהג כרגיל. חדירת ציפורן דרך הקרנית מסוכנת ויכולה להוביל לאבדן העין אם לא מטפלים בפגיעה ביעילות ובמהירות. בביקור, לאחר בדיקה מקיפה, הרופא צובע את העין בחומר זוהר בכדי לזהות את חומרת הנזק הנגרם לעין. הטיפול ניתן בהתאם לממצאים. אם הצביעה יוצאת חיובית משמעות הדבר שיש כיב, ושיש לטפל בו בסרום ובטיפות אנטיביוטיות בכדי למנוע זיהום. להבא, המלצתנו היא להגיע עם מקרה שכזה בחירום.
כדאי שתגיע לווטרינר עוד היום. רעל עכברים הוא רעל שמכיל נוגדי קרישה. הוא אינו משפיע מיידית. הוא גורם לדימומים פנימיים שמתעצמים ומגיעים לשיאם רק לאחר מספר ימים. יש טיפול שמשיב את מנגנוני הקרישה לתפקוד נורמלי. אבחון מוקדם והתחלת טיפול בזמן מבטיחה הצלחה.
אורון היקר, ברצוננו להודות לך על הטיפול המסור. הגענו אליך עם טופו שלנו שצבע השתן שלו היה אדום, ורצינו פתרון הולם אך מיידי. הפגנת סובלנות רבה לקושי שלנו להצטרף אליך במסע הדיאגנוסטי, ואנחנו אסירי תודה לך על שהצלחת. אנחנו שומרים את צילום הרנטגן עם 4 האבנים הקטנטנות בצינור השופכה של טופו, וככה מזכירים לו ולעצמנו כל בוקר למה הוא חייב לאכול את המזון הרפואי שהוא אוכל.
לוי חיים, טופו
ד"ר פרגר המכובד! הטיפול שלך בבאלו שלנו היה יוצא מן הכלל! אנחנו היינו בטוחים שהוא לא ייצא מהמצב בו הוא הגיע אליך..אנחנו ממשיכים לתת דוקסילין פעם ביום, ומבטיחים להגיע פעם בחצי שנה לספירת דם ומשטח, לוודא שאין חזרתיות. המון תודות!
ניסימוב ליאורה, באלו
עבור למעלה